بازگشت به بلاگ

راهنمای خرید سرویس طلا برای نو عروسانblog

اگر نو عروس هستید و قصد خرید سرویس عروسی دارید چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید؟

علاوه بر زیبایی ظاهری چه نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه نمایید؟

قبل از خرید سرویس طلا این سوال را از خود بپرسید که آیا قصد دارید سرویس طلا برای شما کاربرد عمومی داشته باشد و در همه جا از آن استفاده کنید یا ترجیح می دهید فقط در مجالس خاص و محدودی از ا ین سرویس استفاده کنید؟

اگر قصد دارید فقط در مجالس خاصی از این سرویس استفاده کنید، محدودیتی در انتخاب ندارید، اما اگر می خواهید دائما از سرویس خود استفاده کنید باید در انتخاب نوع گردنبند بسیار دقت کنید، تا مثلا هنگامی که خواب هستید دچار شکستگی نشود، بهتر است از کارهای یک تکه استفاده نمایید تا راحت تر باشد.

گوشواره ی سرویس : گوشواره ی سرویس ها هم معمولا به صورت میخی، آویز و گاها، کلیپسی هستند. اگر کاربرد مجلسی برای شما دارد، گوشواره های میخی کارهای زیبایی هستند، اما برای استفاده ی دائمی، توصیه می شود از گوشواره های آویز و کلیپسی استفاده نمایید که راحت هستند و کمتر آسیب می بینند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که این سرویس طلا صرفا برای شما از نظر ظاهر و زیبایی اهمیت دارد یا به آن به عنوان سرمایه هم نگاه می کنید. اگر مورد دوم مد نظر شماست باید به چند نکته توجه نمایید:

به اجرت کار توجه کنید، معمولا سرویس هایی که از نگین کمتری در آن استفاده شده است اجرت پایین تری دارند. بهتر است از سرویس هایی استفاده کنید که وزن طلای آن بیشتر است. اگر از سرویس نگین دار استفاده می کنید، نگین های آن حتما اصل باشد تا در هنگام فروش بی ارزش نباشند.

به کیفیت کار اهمیت بدهید، تنها ظاهر سرویس طلا را معیار خرید قرار ندهید. سرویس هایی که دارای نگین اتمی هستند در هنگام فروش، نگین از وزن آن کم می شود و در نتیجه شما وزن کمتری از سرویس طلای خود را فروخته اید و این یعنی شما به لحاظ مالی متضرر شده اید.

ظاهر سرویس طلا:

رنگ سرویس طلا:

رنگ سرویس طلا کاملا به سلیقه ی شخصی شما بستگی دارد. اما می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

رنگ سرویس طلا بهتر است با توجه به پوست انتخاب شود، برای مثال اگر پوست شما سفید است ، رنگ طلای زرد مناسب شما است یا اگر پوست شما سفید یخی است ، طلای سفید میتواند درخشندگی شما را بیشتر کند.

همچنین می توانید سرویس خود را با رنگ حلقه ست کنید.

بسیاری از عروس ها، رنگ سرویس خود را سفید انتخاب می کنند تا با لباس عروس سفیدشان در تناسب بیشتری باشد و جلوه و نمای بیشتری در شب عروسی برایشان داشته باشد.

تناسب فرم صورت با گردنبند و گوشواره سرویس طلا:

فرم صورت خود را شناسایی کنید.

الف- صورت های قلبی شکل

گوشواره: استفاده از گوشواره های آویزان و بلند  توصیه می گردد.

گردنبند: آویزان کردن گردنبندهای کوتاه و مناسب سبب می شود تیزی چانه را مخفی کند.

ب- صورت های مربعی، گرد و مثلث شکل

گوشواره: استفاده از شکل های کشیده مانند بیضی، مستطیل شکل و اشکی توصیه می شود.

گردنبند: از گردنبند هایی که کشیده بوده و زیر خط گردن قرار گیرد استفاده کنید.

پ- صورت های مستطیل شکل

گوشواره: از گوشواره های گرد و کوتاه استفاده نمایید.

گردنبند: گردنبندهای کمی بلندتر توصیه می شود.

ت- صورت های بیضی شکل

گوشواره: از هر نوع گوشواره ای می توان استفاده کرد.

گردنبند: می توانید از گردنبندهای بلند یا کوتاه استفاد کنید.

نکات مربوط به نگهداری از سرویس طلا:

جعبه: سرویس طلای خود را حتما در جعبه ی مخصوص خودش نگه داری کنید. از جعبه جواهراتی استفاده کنید که محکم باشد ولی محفظه داخل آن نرم باشد.
این کاملا واضح است که جعبه‌ای که برای نگهداری جواهرات خود انتخاب می‌کنید باید استحکام لازم را داشته باشد و سطح داخلی آن به اندازه‌ای نرم و لطیف باشد که باعث آسیب رسیدن به سرویس شما نشود.

امنیت: همواره طلا و جواهر و سرویس طلای خود را در مکان امنی در خانه نگه داری کنید. بسیار پیش آمده است که  زوج های جوان در ابتدای زندگی طلا و جواهرات خود را در اثر سرقت از دست داده اند.

حمل و نقل: پس از خرید سرویس طلا و در هنگام حمل و نقل آن به هیچ عنوان سرویس طلای خود را بدون جعبه در کیف قرار ندهید. معمولا به دلیل وجود وسایل زیاد در کیف ها، به قطعات طلا آسیب می رسد و زنجیر گردنبند و دستبند دچار پیچ خوردگی می شود.

سرویس طلای خود را به دور از فلزاتی مانند قلع، سرب و جیوه قرار دهید.

هنگام استفاده از گردنبند و دستبند دقت داشته باشید که پیچ خوردگی نداشته باشد. ابتدا آن را روی سطح صافی قرار دهید و تابش را برطرف نمایید، سپس از آن استفاده کنید. همچنین گردنیند و دستبند را حتما به شکلی در جعبه قرار دهید تا دچار پیچ خوردگی نشوند.

فاکتور طلا: فاکتور طلای خریداری شده را مانند اسناد ملکی و هویتی خود نگه داری کنید.

خرید اینترنتی سرویس طلا:

هرچند بسیاری از عروس و دامادها ترجیح می دهند با حضور در فروشگاه فیزیکی سرویس طلای خود را انتخاب و خریداری نمایند، اما با توجه به مزایایی که خرید اینترنتی برای شما دارد می توانید، این نوع خرید را انتخاب کنید:

  • امکان مرجوعی کالا:

هرچند فروشنده های طلا و جواهر موظف هستند که کالاهای مرجوعی را پس بگیرند، اما بسیاری از فروشنده ها چنین کاری را انجام نمی دهند و مرجوعی کالا وجود ندارد. اما در قوانین بسیاری از وبسایت های فروشگاهی ذکر شده است که مرجوعی کالا پذیرفته خواهد شد و طریقه ی این کار در قوانین مزبور آورده شده است. پس خریداران بابت نپسندیدن کالای خود، نگرانی نخواهند داشت و با اطمینان می توانند سفارش خود را ثبت نمایند. سرویس را با لباس خود تست نمایند و در صورت نپسندیدن آن را مرجوع نمایند.

  • صرفه جویی در زمان

با توجه به اینکه تعداد زیادی از عروس و دامادها، شاغل هستند و محدودیت زمانی دارند، در نظر گرفتن زمان مناسب برای خرید طلا، پیدا کردن فروشگاه های شناخته شده و مطمئن، مراجعه به چندین فروشگاه برای دیدن تمامی مدل ها، همه و همه زمانبر است، خرید اینترنتی با حذف تمامی این محدودیت ها باعث صرفه جویی در زمان شما می شود.

سایت های فروش طلا، با ارائه ابزارهایی مانند جست و جو پیشرفته به کاربران این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان محصولات مورد نظر خود انتخاب و سفارش دهند.

اگر مایلید بیشتر بدانید، مقاله ی مزایای خرید اینترنتی طلا و جواهر را مطالعه نمایید.

--------------------------------------------------------------------------------------

ممکن است با جست و جو کلمات زیر به این مقاله رسیده باشید:

قیمت طلای بدون اجرت امروز، قیمت خرید سکه، قیمت خرید طلا از مشتری، طلای بدون اجرت، خرید طلا بدون اجرت، فروش طلا بدون اجرت، مرکز خرید طلا بدون اجرت، خرید طلا، قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت فروش طلا، خرید اینترنتی النگو طلا، خرید طلا آنلاین، خرید اینترنتی انگشتر طلا، قیمت لحظه ای طلا، خرید گوشواره طلا، فروشگاه اینترنتی طلا، خرید طلا اینترنتی، خرید سرویس طلا، فروشگاه طلا و جواهر، قیمت خرید طلا، خرید اینترنتی طلا، قیمت سکه بهار آزادی، قیمت روز طلا، خرید اینترنتی طلا و جواهرات، طلا فروشی اینترنتی، قیمت سکه امروز،قیمت گوشواره طلا، قیمت ربع سکه، خرید اینترنتی دستبند طلا، خرید آنلاین طلا، طلا فروشی، فروشگاه طلا، طلای سفید و پلاتین، قیمت آنلاین طلا، فروش طلا، قیمت فروش هر گرم طلا، طلا و جواهر، قیمت طلا امروز.

شما می توانید با جست و جو هر کدام از این کلمات در نوار جست و جو، محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید.